Dijital Baskı Nedir ?

Dijital Baskı: Görsel Tasarımın baskısı baskıya uyumlu grafik ve tasarım destekli  bilgisayarlarla yapılması demektir. Yani hazırlanan görsel ve tasarımlarımızın  bilgisayar  destekli  baskı makinaları olan; İç mekan, Dış mekan. Baskı makinası, printer, plotter, lazer yazıcılar, eko solvent baskı makinaları, tekstil baskı makinaları ,termal yazıcılar vs. Makinalara ile ürün yelpazesi zengin olan, kumaş, metal, deri,  tuval, polyester, kağıt, vinil  vb ürünlere baskının aktarılması işlemine dijital baskı denir.

Dijital Baskı nerelerde kullanılır ?
Yeni teknolojik makine ve sistemlerle hayatımızda büyük bir yer alan dijital baskı sistemi özellikle  masa üstü yayıncılık reklam promosyon , ajanslar reklam ajansları,  kumaş, tekstil, bayrak flama, büyük firmalar bile artık kendi bünyelerinde dijital çağa geçmişlerdir. Kullanım alanları son yıllarda o kadar çok artmıştır ki dijital baskı ortamı birbirine bağımlı birçok sektör meydana getirmiştir. Artık bilgisayar ile hazırlanan görseller anında karşı tarafa yüklenip  baskıya verilir hale gelmiştir.

Dijital Baskı Makinaları Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Tabii akla gelen ilk şey çoğunlukla maliyet gibi görünür, fakat şu unutulmamalı ki; Sağlık her şeyin önünde gelir. Öncelikle alacağımız makina;

- Sağlık koşullarına elverişlimi?
- Kimyasal Bileşenleri nelerdir?
- Kullanılan boya Sistemi nasıl?
- Çalışma ortamımıza uyumlu mu?
- Maliyet oranı nedir?
- Satış sonrası Hizmet ağı var mı?
- Garanti Süresi Nedir?
- Ödeme Koşulları nelerdir
 Sıralama olarak bu kriterleri baza alabiliriz.

 

 • Markalar
  Markalar
  Markalar
  Markalar
  Markalar
 • Markalar
  Markalar
  Markalar
  Markalar