Reklam Folyoları Bilgi

Folyo  Ne demek?
Reklam sektöründe ilk önce Ploterlarda kesim alanında kullanılan, Vitrinlerde, Araçların Üzerinde, Tabelalarda, Yönlendirme Afişlerinde v.s. uzun yıllardır tercih edilen bir malzemedir.. Örneğin Vitrinlerdeki İNDİRİM yazıları.Günümüzde Digital Baskı çok hakim olmasına rağmen Folyo Kesim  işi hala kullanılmakta ve birçok yerde de Tercih sebebidir.Folyo PVC bazlı bir malzeme olup, yapışkanlıdır. Folyo  halk arasında Sticker olarakta adlandırılır. Folyoyu diğer kağıt stickerlardan ayıran en büyük özellik, yapıştığı yerden sökülmek istendiğinde yapışkanını bırakmamasıdır. Çok geniş renk yelpazesine sahip olan folyo çok uzun ömürlü bir malzemedir.

Folyo Baskı Nerelerde Kullanılır?
Folyo Baskı  yada Folyo Kesim  birçok alanda kullanılmaktadır. Reklam amaçlı kullanıldığı gibi, kapatıcılığı olduğundan Maskeleme sektöründe, kalıp sektöründe de kullanılır.

Folyo Baskı; Firmaların katıldıkları Fuarlarda Ürünlerini tanıtmak amaçlı Levhalarda, Firmaların Araçları Üzerinde, Tabelalarda, Yönlendirme Afişlerinde, Kapı isimliklerinde, Cam Kaplamalarında v.s. gibi yerlede kullanılır.

Folyo ( Vinyl / Vinil ) Nasıl Bir Malzemedir?
Folyo  PVC esaslı bir malzeme olup, yapışkanlıdır. Tozlu ve Islak olmayan olmayan, prüzsüz bütün yüzeylere yapışabilir.Dayanıklılığı diğer PVC esaslı olmayan tüm stickerlara oranla çok daha yüksektir.

Folyo üretim esansında değişik renk gruplarında ve değişik amaçlar için üretilmektedir. Örneğin AMBULANS üstü Reklam da kullanılacak Folyo ile Araba üzerinde kullanılan Folyonun  farklı olduğu gibi.

*Ploter makineleri bilgisayara bağlı olup, elmas uç ile kesim yapabilen makinelerdir. X, Y, Z düzleminde kesim yapabildiğinden her türlü şekli ve yazıyı kesebilmektedir.

Folyo Çeşitleri arasında Folyo,kumlu folyo,folyo kesim,folyo baskı,folyo ölçüleri,folyo renkleri,folyo fiyatları,folyo arac kaplama,folyo dijital baskı,folyo kesim,Cast Folyolar,Reflektif Folyo,Lümen Folyo,Aynalı Varak Folyo,Metalik Folyo,Fosforlu Folyo,Mıknatıslı Folyo,oracal folyo,sign-ex folyo,unifol folyo,mc call folyo sayılabilir.

 

 

 • Markalar
  Markalar
  Markalar
  Markalar
  Markalar
 • Markalar
  Markalar
  Markalar
  Markalar